Lávové, grilovací kameny na míru

Grilovací kameny jsou vhodné na přípravu všech druhů masa i zeleniny a zaručují zdravou přípravu pokrmů: Při grilování není potřeba žádný tuk, nebo jen jeho minimum. Kámen do sebe totiž absorbuje malé množství tuku, které se uvolňuje z masa, a jídlo na něm tedy nepřilne a nepřipaluje se. Potraviny také nepřichází do kontaktu s kouřem, který může obsahovat karcinogenní látky.

Velkou výhodou tzv. pečících lávových kamenů je, že se rozehřejí rovnoměrně a nedochází k tomu, že jedna část jídla je skoro studená, zatímco druhá je již připálená.

Jak se používají grilovací kameny?

Kámen je potřeba nahřát: nad ohněm, v krbu, ale třeba i v klasické troubě.

Pro dlouhou živnost je potřeba se vyhnout rychlým změnám teplot, nesvědčí jim prudké zahřátí a zejména ne ochlazení. Nesnažte se proto kámen ochladit ponořením do vody, mohlo by dojít k jeho popraskání. Nechte ho po vaření pozvolna samovolně vychladnout.

Stejně tak je vhodné nahřívat kámen postupně, nedávat ho do již naplno rozpáleného ohniště, ale nechat ho ohřát od začátku založení ohně. Při nahřívání v troubě platí stejné pravidlo – dát ho dovnitř ihned, nečekat, až se trouba rozpálí a pak teprve ho dávat dovnitř.

Ideální je desku grilovacího kamene uzavřít do kovového rámu s dostatečnou vůlí pro rozpínání kamene vlivem změny teplot.

Výroba lávových a grilovacích kamenů na míru

Lávový/grilovací kámen vám připravíme přesně na míru dle vašich požadavků: S drážkou po obvodu, která odvádí nadbytečný tuk a šťávu z připravovaného jídlo, ale naši kameníci vám připraví i zcela hladké kameny. Problémem nejsou libovolné rozměry a tvary (hranaté, kulaté). Materiálem je obvykle žula. Kontaktujte nás, jsme schopni splnit veškeré vaše požadavky.

Kameny si můžete osobně vyzvednout v Praze, nebo vám je doručíme některou z dopravních služeb. Obvyklá cena se pohybuje mezi 500 až 1000 Kč, záleží na vašich konkrétních požadavcích.

  • Proč si vybrat rw stone?

  • Nemusíte se o nic starat, vše vyřešíme za vás!
  • Nezávazná konzultace a veškeré zaměření zdarma.
  • Cenovou nabídku nikdy nenavyšujeme!
  • Bez příplatku pracujeme o víkendech i v noci.
  • Dodržíme termíny. 18 let praxe, přes 1500 zakázek.